Як MK Foundation і Кріппа Максим закривають потреби фронту

Повномасштабна війна в Україні мала б консолідувати бізнес навколо необхідності надання допомоги країні. Частина бізнес-спільноти справді зімкнула лави і надає потужну підтримку країні, частина - з тих чи інших причин прийняла інші рішення. Але є підприємці, які не просто час від часу перераховують гроші на благодійність, але зробили питання наближення перемоги головним. Одним із таких людей є Кріппа Максим - засновник благодійного фонду MK Foundation.

У чому особливість MK Foundation?

На тлі багатьох гідних благодійних фондів і організацій MK Foundation виділяється однією унікальною рисою. Фонд не оголошує зборів і не збирає пожертвувань. У той час, як інші організації головну частину зусиль прикладають для пошуку коштів, співробітники MK Foundation повністю сконцентровані на вирішенні завдань.

Дозволити собі таку розкіш MK Foundation зміг завдяки засновнику Кріппи Максиму. Успішний підприємець та інвестор вирішив, що неефективно і неправильно оголошувати збори для реалізації проєктів фонду. Замість цього Кріппа Максим самостійно закриває витратну частину, спрямовуючи на благодійність власні кошти.

Зазначимо, що крім фінансування MK Foundation Кріппа Максим також бере участь у благодійних ініціативах інших організацій. Це ж стосується і кіберспортивної організації NAVI, що належить Кріппи, яка удостоїлася кількох нагород від платформи United24 за великий внесок у справу допомоги Україні.

Тому підрахувати, скільки ж грошей Кріппа Максим уже спрямував на допомогу практично неможливо. Відомо, що тільки на реалізацію проєктів MK Foundation інвестор виділив понад 718 000 000 гривень.

На що спрямовані зусилля MK Foundation?

На офіційному сайті організації зазначено, що фонд надає допомогу не тільки військовим, а й цивільному населенню України. Особливо актуальними програми допомоги українцям були в перші місяці повномасштабної війни. У цей період MK Foundation закуповував і передавав різним установам повністю укомплектовані швидкі допомоги та реанімобілі, генератори, зарядні станції тощо. Крім того, MK Foundation передав кілька пожежних машин українським рятувальникам.

Допомога військовим потребує окремої докладної розмови. Але передусім слід сказати, що MK Foundation також має і третій напрям діяльності, який повною мірою зможе бути реалізований лише після перемоги. Йдеться про гуманітарне розмінування територій та допомогу у відновленні України.


Які потреби військових закриває MK Foundation?

За більш ніж два роки роботи MK Foundation встиг надати допомогу 150 військовим частинам, які захищають Україну на всіх ділянках фронту. Головним пунктом у довгому списку тих засобів і техніки, які фонд передає військовим, стали автомобілі. Їх фонд давав військовим частинам під найрізноманітніші потреби, закриваючи тим самим гострі, але іноді не очевидні для обивателя потреби.

Загалом фонд передав військовим понад 1400 машин. Більша частина автомобілів, передбачувано, запитувалася військовими для виконання бойових завдань. Популярні серед військових буси Т5 фонд виділяв для виконання завдань із транспортування боєприпасів і боєкомплектів, відправки особового складу на вогневі точки, евакуації поранених із поля бою, виконання завдань, пов'язаних із розвідкою, налаштуванням зв'язку тощо.

Важливим пунктом допомоги для військових стали також медичні автомобілі. MK Foundation передавав вже згадані буси Т5, які переобладнали для надання невідкладної допомоги в процесі евакуації поранених з поля бою. А також сучасні швидкі допомоги та реанімобілі, необхідні для подальшого транспортування поранених з передової до лікарень та госпіталів.

Окремою сторінкою в роботі фонду по праву можна вважати FPV-дрони. Фонд закупив і передав на потреби армії 70 безпілотних комплексів. Крім того, MK Foundation спільно з Zbroy запустили школу пілотів дронів для «Армії дронів» від Мінцифра і Генштабу. Школа розрахована на 40 учнів одночасно, передбачає проходження трьох етапів підготовки за унікальною методикою з використанням симулятора, наближеного до бойових умов.


Неординарні запити від військових

Але в довгому списку відправлених захисникам України машин є й такі, які здатні виконувати унікальні та дуже потрібні завдання. Гарячий душ на фронті - справжня розкіш, але ж це базова потреба, яку необхідно задовольняти. Тому, коли до MK Foundation звернулися представники 66 ОМБр з ідеєю створити пересувний банний комплекс, позитивне рішення було ухвалено досить швидко.

MK Foundation переобладнав вантажну машину марки Iveco і влаштував усе так, щоб військові отримали змогу помитися і випрати речі в комфортних, наскільки це можливо на фронті, умовах. У вантажівці встановили бойлер на 500 літрів води, дві пральні машини, дві сушарки та чотири душові кабінки.

Про те, наскільки пересувний душ необхідний військовим, можна судити зі слів військовослужбовців 66 ОМБр, які кажуть: «Звичайний душ і чистий одяг здатні підняти бойовий дух за лічені секунди». Також військові додають, що часом найпростіші речі здаються найбажанішими: пляшка холодної води, чашка гарячої кави, чисті шкарпетки.

Ще одним цікавим проектом MK Foundation стало облаштування польової кухні. Цього разу із запитом звернулися представники 47-ї ОМБр, у яких була тільки одна вантажівка, а для повноцінного функціонування польової кухні необхідні були дві. Фонд виділив машину і допоміг з її модернізацією. У першій вантажівці розміщувалася власне кухня, а в другій - продукти харчування, холодильник, мікрохвильовка і кавоварка.

Максим Кріппа

Максим Кріппа

Максим Кріппа - бізнесмен, який бере активну участь у розвитку IT-сектору в Україні. Як успішний підприємець та інвестор, він вкладає кошти в перспективні стартапи та кілька передових технологічних компаній. Максим Кріппа - бенефіціар таких компаній, як кіберспортивна команда NAVI та ігрова студія GSC Game World.

Він також займається благодійністю через фонд MK Foundation, який підтримує українських військових, надаючи їм необхідне технічне обладнання та фінансування. Ця діяльність підкреслює його прагнення до застосування технологічних рішень для закриття основних потреб військових.