Статті >> Історія >> Хортицька Січ
  
 

Хортицька Січ

 

            Першою з відомих Запорозьких Січей вважають Хортицьку, що існувала у 1553-1557 рр. на о.Хортиця. Але повністю ототожнювати укріплене містечко зведене під керівництвом Д.Вишневецького з поняттям ''Січ'' не можна, так як ні одне джерело не згадує про існування на Хортиці ані коша, ані кошових отаманів, ані традицій вибору останніх. Натомість же Д.Вишневецький у документах характеризується як одноосібний володар, а не обраний січовиками лідер.
            Хортицька фортеця відіграла важливу роль в підготовці до успішних походів Д. Вишневецького проти Кримського ханства та Османської імперії, але наприкінці літа 1557р. вона була захоплена і зруйнована татарами.

 
09.06.09 13:07 by admin

Лише зареєстровані користувачі можуть залишити коментар!


Всі категорії :: Останні опубліковані статті

Остання новина:

Всеукраїнський історико-культурний фестиваль "З ВАРЯГ - У ГРЕКИ" пройде на острові Хортиця в Запоріжжі 15-16 жовтня 2011 З 15 по 16 жовтня в Кінному
Читати далі >>>


Галерея:Остання стаття:

Конотопська битва, 350-річчя якої помпезно відзначали на Сумщині, залишила в мене кілька думок. З одного боку всім відомо, що козаки розгромили Російс
Читати далі >>>

Зараз на форумі:

<Моніторинг тем>


- Susy
- Тестовий режим завершено
- Козацтво це стан душі.
- Як ви важаєте, чи необхідна россійська версія сайту?
- Помилки та некоректні фактиРекламні матеріали:Повне або часткове використання матеріалів проекту дозволяється за умов прямого та відкритого посилання.
Редактор проекту: Котик Олександр
Дизайн та розробка: Шелест Ярослав
CMS: Б. Олександр

Sich.in.ua © 2009

Душу - Богу  
 Тіло - Україні 
  А честь - нікому