Статті >> Історія >> Виникнення Запорозької Січі
  
Средняя оценка: voting voting voting voting voting  (Всего голосов:1  Суммарный балл: 5)
 

Виникнення Запорозької Січі

 

Колонізація Середньої частини Придніпров'я феодалами Великого князівства Литовського, посиленням гніту та зростання самосвідомості українського народу призвели до виникнення козацтва.
В першій половині 16 століття магнатами була підкорена значна частина території Середнього Придніпров’я, при цьому велика кількість українського населення було феодально залежне. Але певна кількість людей не скорилась та відступила Південний Схід у „Дике Поле” та на пороги Дніпра.
карат Запорозької Січі
Козаки вели кочовий і військовий спосіб життя, здобували собі засоби до існування за допомогою війни і підсобних промислів (полювання, рибальства, пізніше торгівлі та землеробства).
Козаки ставили «уходи» (займалися промислами), а рибу, хутра й мед вивозили звідси на продаж у державну територію Литви. Багаті угіддя за порогами Дніпра принаджували литовських та польських феодалів.
Польські і литовські пани почали організовувати походи на низових козаків та силою відбирати прибутки.
Постійна загроза з боку польських та литовських шляхтичів, а також турецько-татарських вторгнень спонукали козаків до об'єднання у ватаги, громади і товариства.
Вони будували укріплені поселення, городки, і невеликі січі перебуваючи в яких можна було відбити напади кримчан та шляхти.
Проте час, коли ці поселення об’єдналися у велику Запорозьку Січ визначити не вдалося.
Перша документальна згадка про Запорозьку Січ вийшла з під пера польського літописця М.Бельського. За його розповіддю, козаки за порогами Дніпра влітку займалися промислами (рибальством, мисливством, бджільництвом), а взимку розходилися до найближчих міст (Київ, Черкаси та ін.), залишаючи на острові в Коші велику кількість озброєних вогнепальною зброєю і гарматами козаків.
Описи М.Бельського про козаків дають змогу зробити висновки, що об'єднання окремих укріплень у Велику Запорозьку Січ відбулося, приблизно у 1530-х рр.

 
09.06.09 12:57 by admin


WanyaSiwoplyas4712.03.11 23:24

Якщо ми об'єднаємось то тільки тоді ми зможемо стати справжніми українцями,а не не-
вдалою пародією!Тож єднаємось браття та не
забуваємо хто ми є!!!!!
 Лише зареєстровані користувачі можуть залишити коментар!


Всі категорії :: Останні опубліковані статті

Остання новина:

Всеукраїнський історико-культурний фестиваль "З ВАРЯГ - У ГРЕКИ" пройде на острові Хортиця в Запоріжжі 15-16 жовтня 2011 З 15 по 16 жовтня в Кінному
Читати далі >>>


Галерея:Остання стаття:

Конотопська битва, 350-річчя якої помпезно відзначали на Сумщині, залишила в мене кілька думок. З одного боку всім відомо, що козаки розгромили Російс
Читати далі >>>

Зараз на форумі:

<Моніторинг тем>


- Susy
- Тестовий режим завершено
- Козацтво це стан душі.
- Як ви важаєте, чи необхідна россійська версія сайту?
- Помилки та некоректні фактиРекламні матеріали:Повне або часткове використання матеріалів проекту дозволяється за умов прямого та відкритого посилання.
Редактор проекту: Котик Олександр
Дизайн та розробка: Шелест Ярослав
CMS: Б. Олександр

Sich.in.ua © 2009

Душу - Богу  
 Тіло - Україні 
  А честь - нікому